Новости

23 червня 2014, понеділок, 21:08
Запорізька міськрада має намір змінити дату заснування міста з 1770 на 952 рік
Запорізька область
Інформаційне агентство "Українські Новини"

Запорізька міська рада цього року має намір змінити офіційну дату заснування міста з 1779 на 952 рік.

Про це сказано в проекті рішення міськради "Про уточнення дати заснування Запоріжжя", текст якого мають Українські Новини.

Відповідно до документа, міськрада має намір прийняти остаточний звіт робочої групи із уточнення дати заснування міста й змінити офіційну дату заснування.

Робоча група дійшла висновку, що роком заснування міста вважається 952 рік на підставі трактату Візантійського імператора Костянтина VII Порфієродного "Про управління імперією", як першої письмової згадки про існування городища на обох берегах Дніпра й острові Хортиця (розташованого в центрі Запоріжжя).

У випадку затвердження рішення, в 2014 році Запоріжжя буде святкувати своє 1062-річчя.

Як повідомляло агентство, в 2012 році Запорізька міськрада взяла до відома звіт робочої групи із уточнення дати заснування міста й доручила постійній комісії з гуманітарних питань підготувати рішення із уточнення дати заснування Запоріжжя із внесенням змін у програми проведення культурно-творчих заходів на 2012-2014 роки.

Зараз датою заснування міста вважається 1770 рік, коли було почате будівництво Олександрівської фортеці, від якої пішла перша назва міста - Олександрівськ.

В 1921 році Олександрівськ було перейменовано у Запоріжжя.

Як повідомляло агентство, в 2013 році Запоріжжя відзначало 243-річчя.

День міста в Запоріжжя відзначається в першу суботу жовтня.

Всі права захищені ©. Відтворення будь-яких матеріалів або їх фрагментів з веб-сайтів інформаційного агентства «Українські Новини» можливе тільки з письмового дозволу редакції.